Chcete umět poutavě mluvit beze strachu z posluchačů?

Bez obav, dá se to zvládnout. A výsledek fakt stojí za to.

learn-to-speak-onstage

Taky jsem se bál mluvit před větším množstvím lidí. Vysychalo mi v krku a třásl jsem se jako malej pes v zimě. A přitom se mi líbíla představa, být sebejistý jako zdatní řečníci, které jsem viděl na jevištích.

U mě k tomu došlo tak nějak postupně. Prostě jsem trénoval 🙂 Občas jsme s manželkou Janinkou uspořádali nějaké veřejné povídání. Třeba na téma práce s energií a zařazení do koloběhu vesmíru. Ze začátku to nebylo nic moc.

Ale pokud chci něco umět, je potřeba to trénovat. Udělat ten první nejistý krůček a s každým dalším krokem získávat pevnost a jistotu. A radost z úspěchu 🙂

Samozřejmě z umění komunikace s lidmi plynou i další výhody. Například že v klidu můžete diskutovat a sdělit svůj názor. Pokud je někdo z komunikace nervózní, rychle mu dochází energie a je snadno ostatními ovladatelný. Což je zvlášť nevýhodné třeba při podepisování různých smluv. Třeba s vykonavatelnou doložkou přes exekutory.

IMG_263079754073934

Představte si, že podepisujete smlouvu. Třeba pracovní, nebo v bance na hypotéku. Máte papíry v ruce, koukáte na malinká písmenka a pán za stolem na Vás přes obroučky brýlí kouká a poklepává si tužkou na desku stolu. Dočtete smlouvu v klidu, nebo ji rychle podepíšete, abyste pána nezdržovali od oběda? A budete doufat, že jste nepodepsali vlastní rozsudek?

Jojo.. může to být pokus o manipulaci. Abyste byli nervózní a podepsali to bez přečtení. Síla co?
To je situace. Budete stát na své straně a uznáte sami sobě nárok na vlastní rozhodnutí? Máte na něj nárok. Podívejte se, jaké manipulativní techniky někteří lidé používají a jak se jim ubránit.

IMG_297132944136925

Co se stane, když myslíte NE a radši řekněte ANO? Třeba aby si ostatní nemysleli, ze jste málo ochotní? Nebo sobečtí?
Pokud to uděláte, postavíte se sami proti sobě. A dostanete po zásluze nakopáno 
A když myslíte ANO a ze strachu řekněte NE, zavřete si právě otevřené dveře ZMĚNY a MOŽNOSTÍ. A vrátí se Vám to při nejbližší chvíli jako bumerang.

Naučte se říkat, co si myslíte.

Pokud se chceš odlišit a vyniknout, je potřeba vystoupit ze stáda.

A co k tomu řekli třeba známí herci, kteří umění vyjadřovat se používají každodenně?

1453260_649485905096053_1749249678_n

JE ČAS,ABYCH TAKÉ NĚCO MÁLO ŘEKLA….Jaroslav Dušek,můj kamarád,přítel a učitel mě naučil vyjadřovat se jednoduše..je to rychlé,přehledné,klidné..jasné..a je to ta nejlepší komunikační cesta…a to chce trénink,to není hned…cílem Akademie rétoriky je předat informace přehledně a jednoduše,to je pak lehce osvojitelný model.Těším se ,jak jednoduše nám to půjde.

~ Jitka Sedláčková, herečka a lektorka Akademie rétoriky

TT293b7c_117605_original_4mhnw

Učte se, protože blbejch je dost!

~ Zdeněk Troška, herec, režisér a scénárista

Nebaví Vás, že Vás ostatní využívají? Chcete změnu?

podívejte se na kurz Akademie rétoriky

Zatím jsou videa na internetu zdarma dostupná.

A od čtvrtka odpoledne je zpřístupněno vynikající čtvrté bonusové video s rozhovory se známými herci o tom, co je rétorika a k čemu se nám může hodit. Vřele ho doporučuju 🙂

spustit bonusové video Akademie rétoriky

A abyste věděli, když už jsme u online kurzů… Upozorňuju taky na naše bonusy, které k některým vybraným kurzům nabízíme 🙂

zobrazit seznam bonusů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..