Jak dodržet předsevzetí a ještě se pobavit?

Taky to znáte? Dáte si novoroční předsevzetí a ono to nevyjde. No co, tak příště. Další rok si dáte novoroční předsevzetí a ono zase nic! Jak to? Vždyť jsem se TOLIK snažil. Co pro to mám ještě udělat. To už si snad radši žádný předsevzetí nedám!

Jasně že mám tyhle zkušenosti. Zkoušel jsem to už mockrát. I když to tak nevypadá, dá se dodržet cokoli a ještě se přitom pobavit. Chcete vědět jak? Tak jdeme na to 🙂

predsevzeti1

Různá předsevzetí si dáváme celý rok. I když si toho třeba ani nevšimnete. Je to třeba „teď vynesu smetí“. Nebo „jdu si zaplavat“. Pohoda, to jde.

Problém u novoročních předsevzetí bývá v tom, že se snažíme dávat si VELKÉ cíle. Například přestat kouřit. Nebo přestat chodit každý den do hospody. A zrovna o takových změnách taky něco vím 🙂 Dalo mi to spoustu práce a nakonec jsem to dokázal.

1900949-img-dieta-hubnuti

Zkuste si dávat menší cíle. Třeba za dva měsíce zjistíte, že to v pohodě zvládáte a můžete zvýšit laťku. Vždyť i schody je potřeba zdolat postupně. Jeden po druhém.

A po každém takovém menším kroku si dejte nějakou oslavu. Pořádně se odměňte. Ať z toho máte dobrý pocit 🙂

9-46351-hubnuti

Zpětná vazba je při budování návyků hodně důležitá. Hlavně příjemná zpětná vazba 🙂

Víc Vám o budování návyků rád řekne můj kamarád, kolega a autor Školy návyků Pavel Říha. Mrkněte na jeho video. Škola návyků je zaměřena právě na zrušený nechtěných a budování nových žádoucích návyků. Pro novoroční předsevzetí jako dělaná 🙂 Loni její videa vidělo 15.000 lidí. Můžete vyhrát i jeden ze 100 výtisků knihy 52 změn od Leo Babauty.

Chci vidět video Školy návyků

Pár inspirativních slov si můžete poslechnout i v tomhle videu z Pětiminutovky na téma Předsevzetí.

Jedná se o ukázku z projektu Pětiminutovka. Pokud se Vám líbí, zkuste si ji sami. Můžete se přihlásit na 5 dní na zkoušku zdarma.

Chci vyzkoušet Pětiminutovku zdarma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..