Hrajeme si na burze

O burzu se zajímám už několik let. Začínal jsem s demo účtem u X-Trade Brokers. Moc se mi líbily technické analýzy, akorát že to nefungovalo.

Postupně jsem přišel na to, že burza funguje na základě očekávání.

Pokud obchodníci na základě nějaké informace očekávají, že kurz půjde nahoru, začnou nakupovat a cena jde nahoru. A pokud čekají, že půjde dolů, prodávají, a cena jde dolů.

To je vlastně taky forma magie 🙂 Někdo vypustí informaci „půjde to nahoru“ a ono to jde nahoru. A stejně tak naopak. Proto se mi taky líbí zjednodušení v kurzu Hrajeme si na burze – řídit se pouze sledováním nálady (sentimentu) na burze.

Další, co mi bylo před vstupem sympatické, byla předem propagovaná hravá forma. Mám zkušenost už s mým prvním setkáním s hracím automatem. Bylo to po taneční zábavě a několik hodin jsme přes noc v hospodě čekali na autobus, který jel ráno. Tak jsem si krátil čas a několik hodin vytrvale vyhrával. Šlo mi jen o zábavu, ne o zisk.

Samozřejmě když jsem to později zkoušel, abych vyhrál peníze, tak to vůbec nešlo 🙂

I když občas ano, protože spoustu let se zabývám magií, takže jsem výsledky ovlivňoval i různými pokusy v ladění výsledku mým záměrem 🙂 Na principu vkládání záměru do procesu tvorby nyní vytvářím i Magické weby. Pokud máte zájem, přečtěte si o tom na mých stránkách jancejka.cz

Pro hru je důležitá psychická pohoda a nadhled. Tu v současné době získávám například při procházkách po lese, nebo při šamanském putování. Při něm můžu získat i spoustu informací, které běžně ani na googlu nenajdu 🙂 To souvisí i s tím, že Jirka povídal, že při „obchodování“ používá intuici. To mě taky velmi zaujalo a funguje to vlastně na stejném principu.

Co je taky hodně důležité, je vlastní nastavení. Pokud jde někdo do hry s tím, že něco „musí“, jeho podvědomí se požadovanému výsledku brání. Všichni jsme svobodní a nemáme rádi, když něco musíme. Slova jsou hodně důležitá.

A ještě mě napadlo, pokud jde o rozhodování, zda zisk vybírat, nebo si nechávat na účtu a navyšovat tak kapitál.. Na online účtu mám v plánu používat převážně pevné rozdělení. Například 50% ze zisku vybírat a užívat si je a 50% nechat jako navýšení vkladu. Samozřejmě podíl si každý může nastavit jak mu vyhovuje.

Rád jsem se webináře zúčastnil 🙂

Jan Čejka
www.jancejka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..